OII FL dziwne działanie klimatyzacji a może tak ma być ?????

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • piniu
    Classic
    • 2008
    • 27

    #26
    Zamieszczone przez kecaj
    Ja nie mam MAXI-DOT-a nie moge więc bez kompa nic zmieniać i dlatego opieram się na swoich doświadczeniach.
    Do włączenia/wyłączenia swiateł do jazdy w dzien nie potrzeba miec maxi dot-a(dotyczy FL)
    Wszystko jest w instrukcji

    Komentarz

    • Trusek
      Rider
      • 2009
      • 520
      • Octavia III (5E3)
      • DADA 1.5 TSI 150 KM

      #27
      Zamieszczone przez Enriquez
      A mnie od powiedzmy 2 tygodni wkurza zaparowywanie przedniej szyby po uruchomieniu silnika po postoju. O co chodzi? W innych furmankach tak się nie działo. To zaparowanie ustępuje po około 1 minucie, trochę to przeszkadza. Też tak macie? Dodam, że jeżdżę cały czas na klimie, z otwartym obiegiem ustawienie w połowie na szybę przednią i na nogi. Kratki nawiewu te w desce rozdzielczej pozamykane...
      Z tym parowaniem kolego to rzeczywiscie dziwna sprawa. Ja tez tak mam. W poprzednim samochodzie tego nie zauwazylem, a nawet jak bylo to sporadycznie albo w naprawde wilgotne dni.
      <<>> MACIEJ <<>>
      Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

      Komentarz

      • kecaj
        RS
        • 2009
        • 1511
        • Superb II (3T4)

        #28
        Zamieszczone przez piniu
        Zamieszczone przez kecaj
        Ja nie mam MAXI-DOT-a nie moge więc bez kompa nic zmieniać i dlatego opieram się na swoich doświadczeniach.
        Do włączenia/wyłączenia swiateł do jazdy w dzien nie potrzeba miec maxi dot-a(dotyczy FL)
        Wszystko jest w instrukcji
        Mimo, że próbowałem się wczytać w instrukcję to nie znalazłem opcji wyłączenia swiateł dziennych bez MAXI-DOT-a. Może mi cos umknęło. piniu prosiłbym o podanie numeru strony z instrukcji.
        Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

        Komentarz

        • winni77
          RS
          • 2009
          • 2183
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          #29
          Strona 60 - W ciągu maksymalnie 3 sekund po włączeniu zapłonu dostawić wyłącznik kierunkowskazów do kierownicy i jednocześnie puścić go i przytrzymać w dolnym położeniu przez co najmniej 3 sekundy.
          Mój "Batmobil"

          Komentarz

          • radik79
            Ambiente
            • 2008
            • 222
            • Octavia III (5E3)
            • CAXA 1.4 TSI 122 KM
            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

            #30
            Zamieszczone przez Trusek
            Z tym parowaniem kolego to rzeczywiscie dziwna sprawa
            u mnie też paruja szyby, nie pomaga ustawienie nawiewu na przednią szybe i nadmuch na 7 stopień (climatronic), oczywiście po włączeniu klimy po kilku - klikunastu sekundach szyba jest czysta.

            Ale mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem, że jak włącze na krótko spryskiwacz szyby to ze spryskiwaczy nic nie poleci a wycieraczki pracuja "na sucho", dopiero jak potrzymam chwile dłużej to normalnie spryskuje mi szyby.

            Mam wrażenie, że w moim poprzednim aucie (fabii) nie było takiego opóźnienia. I teraz pytanie, czy takie opóźnienie to norma, czy może jest jakaś nieszczelność w układzie.

            Pozdrawiam,
            ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez radik79
              Zauważyłem, że jak włącze na krótko spryskiwacz szyby to ze spryskiwaczy nic nie poleci a wycieraczki pracuja "na sucho", dopiero jak potrzymam chwile dłużej to normalnie spryskuje mi szyby.

              Mam wrażenie, że w moim poprzednim aucie (fabii) nie było takiego opóźnienia. I teraz pytanie, czy takie opóźnienie to norma, czy może jest jakaś nieszczelność w układzie.
              Chyba norma, bo też tak mam.

              Komentarz

              • winni77
                RS
                • 2009
                • 2183
                • Octavia II combi (1Z5)
                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                #32
                Zamieszczone przez radik79
                Zauważyłem, że jak włącze na krótko spryskiwacz szyby to ze spryskiwaczy nic nie poleci a wycieraczki pracuja "na sucho", dopiero jak potrzymam chwile dłużej to normalnie spryskuje mi szyby.
                Jak krótko? Bo u mnie nie ma takiego efektu. Natomiast co się tyczy parującej szyby, to tylko miałem tak raz czy dwa o 5 rano jak było koło 11°C i bardzo wilgotno. Jak ruszyłem szyba zaczęła mi parować, ale już sam nie wiem z której strony (!!!), bo po spryskaniu płynem wycieraczki jakby wycierały tą parę. Po 3 razie zaparowanie zniknęło. Pomaga też włączenie automatycznego odparowywania szyby.
                Mój "Batmobil"

                Komentarz

                • maba8
                  Ambiente
                  • 2009
                  • 168

                  #33
                  Zamieszczone przez radik79
                  Zamieszczone przez Trusek
                  Z tym parowaniem kolego to rzeczywiscie dziwna sprawa
                  u mnie też paruja szyby, nie pomaga ustawienie nawiewu na przednią szybe i nadmuch na 7 stopień (climatronic), oczywiście po włączeniu klimy po kilku - klikunastu sekundach szyba jest czysta.

                  Ale mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem, że jak włącze na krótko spryskiwacz szyby to ze spryskiwaczy nic nie poleci a wycieraczki pracuja "na sucho", dopiero jak potrzymam chwile dłużej to normalnie spryskuje mi szyby.

                  Mam wrażenie, że w moim poprzednim aucie (fabii) nie było takiego opóźnienia. I teraz pytanie, czy takie opóźnienie to norma, czy może jest jakaś nieszczelność w układzie.

                  Pozdrawiam,
                  u mnie też tak jest myślałem że mam nieszczelny zaworek zwrotny
                  ale z tego wynika że to standard we wszystkich fl.
                  Szyba przednia też mi paruje.
                  P O Z D R A W I A M O2 FL MPI srebrny Mint

                  Komentarz

                  • Trusek
                    Rider
                    • 2009
                    • 520
                    • Octavia III (5E3)
                    • DADA 1.5 TSI 150 KM

                    #34
                    Zamieszczone przez szkodzisław
                    Zamieszczone przez radik79
                    Zauważyłem, że jak włącze na krótko spryskiwacz szyby to ze spryskiwaczy nic nie poleci a wycieraczki pracuja "na sucho", dopiero jak potrzymam chwile dłużej to normalnie spryskuje mi szyby.

                    Mam wrażenie, że w moim poprzednim aucie (fabii) nie było takiego opóźnienia. I teraz pytanie, czy takie opóźnienie to norma, czy może jest jakaś nieszczelność w układzie.
                    Chyba norma, bo też tak mam.
                    Niby tak ma byc - powyzej jakiejs predkosci to zaczyna dzialac rowno (opisane w instrukcji)
                    <<>> MACIEJ <<>>
                    Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                    Komentarz


                    • #35
                      Trusek - w instrukcji piszą trochę inaczej:
                      "spryskiwacz włącza się natychmiast, a wycieraczki nieco później. Przy prędkości powyżej 120 km/h wycieraczki włączają się równocześnie ze spryskiwaczem."

                      Komentarz

                      • kecaj
                        RS
                        • 2009
                        • 1511
                        • Superb II (3T4)

                        #36
                        Zamieszczone przez winni77
                        Strona 60 - W ciągu maksymalnie 3 sekund po włączeniu zapłonu dostawić wyłącznik kierunkowskazów do kierownicy i jednocześnie puścić go i przytrzymać w dolnym położeniu przez co najmniej 3 sekundy.
                        Ale ze mnie j.... ops:
                        Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                        Komentarz

                        • M_A_R_I_O
                          Classic
                          • 2009
                          • 15
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          #37
                          Zamieszczone przez winni77
                          Strona 60 - W ciągu maksymalnie 3 sekund po włączeniu zapłonu dostawić wyłącznik kierunkowskazów do kierownicy i jednocześnie puścić go i przytrzymać w dolnym położeniu przez co najmniej 3 sekundy.
                          Jeżeli chodzi o włączenie świateł dziennych.Jak będziesz próbował tak jak jest napisane w instrukcji to Ci nie wyjdzie.U mnie jest tak.Dostawiam włącznik kierunków do kierownicy i jednocześnie włączam prawy kierunek.Następnie przekręcam zapłon i tak trzymam przez 3 sekundy.Żeby wyłączyć robię to samo tylko kierunek lewy,pozdrawiam

                          Komentarz

                          • Jarek_wawa
                            Rider
                            • 2009
                            • 283

                            #38
                            Re: OII FL dziwne działanie klimatyzacji a może tak ma być ?

                            Zamieszczone przez maba8
                            witam - klimatyzacja półautomatyczna
                            mam taki objaw - klimatyzacja wyłączona, pokrętło nadmuchu nastawione
                            na szybę przednią , obroty dmuchawy obojętne i teraz tak przełaczam pokrętłem
                            nadmuch w obojetnie jakie inne połozenie niż było klimatyzacja nadal jest wyłaczona
                            i jak próbuje powrócic do nadmuch na szybę przednią włacza się sama klimatyzacja
                            oświadczam stanowczo że nie wduszam przypadkowo przycisku klimy.
                            Przesunięcie pokętła zmiany nadmuchu z szyby czołowej nawet o klilka stopni powoduje
                            wyłączenie klimatyzacji.
                            Też tak macie czy nie a jeśli tak macie jak ja to proszę o informację dlaczego tak jest zrobione bo ja nie widzę sęsu.
                            Zaraz pójdę to sprawdzić jak jest u mnie.
                            Natomiast wcześniej miałem Forda Mondeo i tam tak właśnie było.
                            Jest jedna wada takiego rozwiązania.
                            Latem, jak jest gorąco przekręcenie pokrętła na szybę włącza klimę i zimne powietrze może spowodować pękanie szyby czołowej (mi się do właśnie w Mondeo przydarzyło i sprawa była powszechna).

                            Komentarz

                            • M_A_R_I_O
                              Classic
                              • 2009
                              • 15
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              #39
                              Re: OII FL dziwne działanie klimatyzacji a może tak ma być ?

                              Zamieszczone przez Jarek_wawa
                              Zamieszczone przez maba8
                              witam - klimatyzacja półautomatyczna
                              mam taki objaw - klimatyzacja wyłączona, pokrętło nadmuchu nastawione
                              na szybę przednią , obroty dmuchawy obojętne i teraz tak przełaczam pokrętłem
                              nadmuch w obojetnie jakie inne połozenie niż było klimatyzacja nadal jest wyłaczona
                              i jak próbuje powrócic do nadmuch na szybę przednią włacza się sama klimatyzacja
                              oświadczam stanowczo że nie wduszam przypadkowo przycisku klimy.
                              Przesunięcie pokętła zmiany nadmuchu z szyby czołowej nawet o klilka stopni powoduje
                              wyłączenie klimatyzacji.
                              Też tak macie czy nie a jeśli tak macie jak ja to proszę o informację dlaczego tak jest zrobione bo ja nie widzę sęsu.
                              Zaraz pójdę to sprawdzić jak jest u mnie.
                              Natomiast wcześniej miałem Forda Mondeo i tam tak właśnie było.
                              Jest jedna wada takiego rozwiązania.
                              Latem, jak jest gorąco przekręcenie pokrętła na szybę włącza klimę i zimne powietrze może spowodować pękanie szyby czołowej (mi się do właśnie w Mondeo przydarzyło i sprawa była powszechna).
                              Te samoczynne włączanie się klimy jest prawdopodobnie tylko do 20 stopni.Tak powiedzieli mi w serwisie,pozdrawiam

                              Komentarz

                              • Jarek_wawa
                                Rider
                                • 2009
                                • 283

                                #40
                                U mnie klima też się włącza.

                                Komentarz

                                • Trusek
                                  Rider
                                  • 2009
                                  • 520
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • DADA 1.5 TSI 150 KM

                                  #41
                                  Zamieszczone przez M_A_R_I_O
                                  Zamieszczone przez winni77
                                  Strona 60 - W ciągu maksymalnie 3 sekund po włączeniu zapłonu dostawić wyłącznik kierunkowskazów do kierownicy i jednocześnie puścić go i przytrzymać w dolnym położeniu przez co najmniej 3 sekundy.
                                  Jeżeli chodzi o włączenie świateł dziennych.Jak będziesz próbował tak jak jest napisane w instrukcji to Ci nie wyjdzie.U mnie jest tak.Dostawiam włącznik kierunków do kierownicy i jednocześnie włączam prawy kierunek.Następnie przekręcam zapłon i tak trzymam przez 3 sekundy.Żeby wyłączyć robię to samo tylko kierunek lewy,pozdrawiam
                                  super ze podpowiedziales jak to jest - ja tez ostatnio probowalem i nic.
                                  dzis zbadam Twoj patent.
                                  Ale prawda - instrukcja jest niejednoznaczna w tej kwestji.
                                  <<>> MACIEJ <<>>
                                  Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                                  Komentarz

                                  Pracuję...